#1 05.10.2017 09.55.09

dare023
Član
Registrovan: 12.04.2013

Kako da prosledim prazno mesto u varijabli? (sh)

Evo mene opet smile
Napravio sam jednu skriptu koja instalira Wordpress, i radi još ponešto usput da ne moram da klikćem naokolo smile
Kako stvari stoje sve radi ok, ali bih voleo da mogu da naslov sajta prosledim kao dve i više reči.
Trenutno se skripta zaglavi kad dođe dotle, ako stavim kao jednu reč sve prođe lepo.

Kako da prosledim ta prazna mesta?

#!/bin/sh

host=localhost

db_name=xxx
db_user=xxx
db_pass=xxx

wp_user=xxx
wp_pass=xx
user_email=x

subdomain=neki_subdomen

#wp_url=http://$subdomain\.nekidomen.\.com

wp_title="Moj Novi Sajt"  # ovo je trenutno uvek jedna reč

wp core download && wp core config --dbname=$db_name --dbuser=$db_user --dbpass=$db_pass && wp core install --url=http://$subdomain\.nekidomen\.com --title=$wp_title --admin_user=$wp_user --admin_password=$wp_pass --admin_email=$user_email

wp plugin delete akismet hello

wp plugin install  contact-form-7 reusable-text-blocks reveal-ids-for-wp-admin-25

wp plugin install english-wp-admin

wp plugin activate --all

Odjavljen

#2 05.10.2017 12.08.11

Xabre
Administrator
Iz: Užice
Registrovan: 14.04.2013

Odgovor: Kako da prosledim prazno mesto u varijabli? (sh)

Prvo jedno manje zapažanje: /bin/sh je na Arčlinuksu simbolička veza ka /usr/bin/bash, tako da shebang u zaglavlju možeš odmah preusmeriti.

Drugo,hajde da lociramo gde je problem. Šta je izlaz skripte:

#!/usr/bin/bash

wp_title="Moj novi sajt"

echo $wp_title

echo "$wp_title"

echo '"'$wp_title'"'

Mislim da je problem u tome što --dbname= isto očekuje navodnike kako bi pravilno prosledio ime koje sadrži više reči.

DODATAK: promenjivu možeš definisati i ovako:

wp_title='"Moj novi sajt"'

Što će isto tretirati navodnike kao deo promenjive.

HP ProBook 450 G1 |  Intel Core i3-4000M | 8GB DDR3 RAM @1600MHz | Intel HD4600 + AMD Radeon 8750M | KDE plasma 5
Life's a bitch, but root password helps.
<*>Univerzalno rešenje svih problema: RTFM/W - Read The Fucking Manual/Wiki<*>

Odjavljen

#3 05.10.2017 12.18.57

dare023
Član

Prvo hvala na pomoći.
Nije ovo za Arch, ja to uploadujem na server i uradim instalaciju  i  to za 2 minuta sa sve uploadom. Lakše nego da se akam po backendu za sve to. Treba još tu da dodam par stvari svakako.
E, sad, --dbname= ne može nikako da bude više reči, tako da to ne smeta. U svakom slučaju kad postavim tu varijablu kao jednu reč sve prođe bez problema.
Probao sam ja da dodajem navodnike tako ali nisam znao da treba tako da stavim duple između jednostrukih, ja sam samo spolja stavio.
Probam pa javim.

Odjavljen

#4 05.10.2017 12.27.24

Xabre
Administrator
Iz: Užice
Registrovan: 14.04.2013

Čak i ako nisi na Arču, ako planiraš da koristiš bašizme, onda uputi shebang na bash. Na Ubuntuu je je /bin/sh symlink na /bin/dash, recimo, te je daleko bolje napomenuti da skripta koristi bash ako koristi bash, jer u protivnom možeš naleteti na probleme.

HP ProBook 450 G1 |  Intel Core i3-4000M | 8GB DDR3 RAM @1600MHz | Intel HD4600 + AMD Radeon 8750M | KDE plasma 5
Life's a bitch, but root password helps.
<*>Univerzalno rešenje svih problema: RTFM/W - Read The Fucking Manual/Wiki<*>

Odjavljen

#5 05.10.2017 12.28.43

dare023
Član

Ah, ok.
Hvala.

Odjavljen

Podnožje foruma

Pokreće me FluxBB