Nije Vam dozvoljena prijava.

#1 17.03.2016 16.58.04

LazarEmbedded
Član
Registrovan: 17.03.2016

Debugovanje Xorg-a

Naime radim na embedded platformi koja tera Debian Jessie 8.2, i javlja mi se problem prilikom reprodukcije videa preko aplikacije odradjenje u Qt frejmvorku. Nadam se da ovo nije forum iskljucivo za archlinux, ako jeste, obrisite poruku. smile

Greska je sledeca:

FBDEV(0): FBIOPUTCMAP: Invalid argument

Prilikom reprodukcije videa izvan Qt aplikacije preko gst-launch-0.10 i mplayer, sve radi kako treba, jedino mi nije jasno kakav problem ima Xorg i zbog cega video reprodukcija ne radi u mojoj aplikaciji, dok npr sve radi na Ubuntu VM i kada se nakacim preko vnc clienta na vnc server te moje platforme.

Vise informacija o logovima i uopste problemu ima i na http://stackoverflow.com/questions/3598 … -wont-work.

Svaka pomoc je dobrodosla, vec duze vremena se patim sa ovim problemom i ne uspevam da otklonim gresku zbog nedostatka znanja verovatno o samom X Window sistemu.

Poslednja promena LazarEmbedded (17.03.2016 16.59.28)

Odjavljen

#2 17.03.2016 19.23.46

Xabre
Administrator
Iz: Užice
Registrovan: 14.04.2013

Odgovor: Debugovanje Xorg-a

Jeste forum za Archlinux, tim pre što su postavke  i verzije grafičkog podsistema značajno drugačije u odnosu na ono što Debian dostavlja. Da ne pominjem kodeke, itd. Pitaj na Debian forumu, oni imaju daleko bolju predstavu o tome šta se dešava.

Jedan hint, doduše: raditi sa FBDEV u eri KMS-a je put za propast.

HP ProBook 450 G1 |  Intel Core i3-4000M | 8GB DDR3 RAM @1600MHz | Intel HD4600 + AMD Radeon 8750M | KDE plasma 5
Life's a bitch, but root password helps.
<*>Univerzalno rešenje svih problema: RTFM/W - Read The Fucking Manual/Wiki<*>

Odjavljen

Podnožje foruma

Pokreće me FluxBB