#1 02.02.2015 19.50.07

daimonion
Član
Iz: Бања Лука
Registrovan: 10.04.2013

ownCloud - nginx, php-fpm, postgresql

Поставих на свом рачунару Оунклауд, сервер погони nginx, са php-fpm-ом. Позадина за податке је скулајт (sqlite). Оно што ме нервира је што је ова позадина јако спора. Пробао сам и postgresql, боље је, али циљ ми је што мање додатних пакета инсталираних, што мање процеса покренутих и што мање утрошене меморије, а видио сам да postgresql дрнда 6 процеса (додуше, јако мало меморије троши). Хтио бих да чујем ваше препоруке, има ли ико искуства са овим? Иначе, php-fpm ми је такође трн у оку, потегне, у своја 4 процеса, преко 50 MB меморије кад апсолутно ништа не ради, па ако има ко савјет како да ово ограничим, био бих веома захвалан Ријешио тако што сам му одредио статички менаџер процеса и ограничио највећи број процеса на 1. big_smile.

И једно философско питање: исплати ли се све ово на рачунару од 2 GB рама само ради синхронизације контаката, календара и биљешки са Андроид телефоном (преко ДАВдроида и myOwnNotes)?

Poslednja promena daimonion (02.02.2015 20.07.43)

Odjavljen

#2 03.02.2015 01.08.55

combuster
Administrator
Iz: Kraljevo
Registrovan: 08.04.2013
Website

Odgovor: ownCloud - nginx, php-fpm, postgresql

Ako koristis Thunderbird mozes da iskoristis plugin-ove za te stvarcice, google contacts i provider for google calendar u kombinaciji sa lightningom. Meni zavrsava posao.

Odjavljen

#3 03.02.2015 11.42.12

dare023
Član
Registrovan: 12.04.2013

daimonion napisao:

И једно философско питање: исплати ли се све ово на рачунару од 2 GB рама само ради синхронизације контаката, календара и биљешки са Андроид телефоном (преко ДАВдроида и myOwnNotes)?

Pretpostavljam da to zavisi od nivoa paranoje big_smile

Ja imam ownloud na jednom serveru i tu držim stvari koje nisu osetljive, ali koje mi ipak trebaju svaki dan.
Ono što je osetljivije  držim na dropboxu.
Ne vidim posebnu potrebu da imaš posebno za kontakte i kalendar, a da pritom imaš google nalog na telefonu, mislim slabo da ćeš nešto postići.
Ja koristim owncloud i dropbox za fajlove, evernote za beleške, a ostalo je kod čika googleta, pa nek zaviruje ako hoće zabole me. smile
Da imamo neki zglavan upload, možda lepo bi bilo sve to staviti na neki malo stariji komp i terati od kuće.  Ali ovako, šta da se radi.

Odjavljen

#4 03.02.2015 16.54.19

daimonion
Član

combuster napisao:

Ako koristis Thunderbird mozes da iskoristis plugin-ove za te stvarcice, google contacts i provider for google calendar u kombinaciji sa lightningom.

Јок. smile Не користим то, и немам ништа на Гуглу, не користим га уопште (иако имам налог). А и синхронизација ми треба за Андроид само.

dare023 napisao:

Pretpostavljam da to zavisi od nivoa paranoje big_smile

Ja imam ownloud na jednom serveru i tu držim stvari koje nisu osetljive, ali koje mi ipak trebaju svaki dan.
Ono što je osetljivije  držim na dropboxu.
Ne vidim posebnu potrebu da imaš posebno za kontakte i kalendar, a da pritom imaš google nalog na telefonu, mislim slabo da ćeš nešto postići.
Ja koristim owncloud i dropbox za fajlove, evernote za beleške, a ostalo je kod čika googleta, pa nek zaviruje ako hoće zabole me. smile
Da imamo neki zglavan upload, možda lepo bi bilo sve to staviti na neki malo stariji komp i terati od kuće.  Ali ovako, šta da se radi.

Е, али немам Гугл налог на телефону, о томе се ради. Контакте и календар чувам на Оунклауд серверу, па сам сконтао да је можда боље да дигнем сервер на свом рачунару, кад већ имам nginx. Дакле, не треба ми синхронизација фајлова, само контаката, календара и биљешки.

За сада ово овако ферцера одлично, једини потенцијални проблем који видим за сада је да ми хитно затреба синхронизација контаката а рачунар ми у том тренутку искључен (а нема ни бураза, ни родитеља ни бабе код куће да га укључе big_smile).

П. С. Ако некоме затребају поставке за nginx вољан сам прослиједити/помоћи.

Odjavljen

#5 03.02.2015 16.58.26

daimonion
Član

Предност синхронизације на Гугл видим у томе што неко ко користи Џимејл има контакте одмах при руци. Али пошто ја не користим Џимејл, онда ми та предност ништа не значи. Иначе, давалац услуге за мој налог е-поште има и Оунклауд, али за сада нема синхронизације Оунклауд контаката и Раундкјуб веб поште.

Odjavljen

Podnožje foruma

Pokreće me FluxBB