Nije Vam dozvoljena prijava.

#1 08.12.2014 01.42.37

oldboy
Član
Registrovan: 25.10.2013

ALOBE - Arch Linux Oldboy Edition

Cao svima,

Zelim da podelim sa vama moju verziju arch linuxa uradjenu uz pomoc archiso. U principu je ovo nasminkan i doteran arch linux po mom ukusu  bez instaliranih dodatnih programa sa xfce4 okruzenjem. U pripremi je i video koji cu uskoro okaciti na moj kanal na youtube https://www.youtube.com/user/freekom/videos . Ovo je verzija za "siroke narodne mase", ali takodje trenutno radim na mojoj verziji koja ce biti moj licni live cd sa svim mogucim programima koji su mi potrebni ali ako vas zanima i to mogu podeliti sa vama.

Ovo je live cd sa kao sto sa m vec rekao sa xfce4 okruzenjem uz whisker menu, personalizovanim gornjim panelom, ubuntu font, mediterranean dark theme i elementary icon theme. Interenet pretrazivac je mozilla firefox. U .bashrc mozete videti alias koje koristim u ovoj distribuciji, super + T otvara terminal, super + F otvara Thunar, instaliran yaourt, terminal je lxterminal....i to bi manje vise bilo to.

Uskoro kao sto rekoh kacim video na youtube, ali takodje kacim video vezan za upotrebu archiso, i jos nekoliko novih videa vezanih zaarch Linux ali o tom potom. Zivim u inostranstvu i zbog prirode posla nemam mnogo vremena tako da ne znam tacno kada cu to sve snimiti i okaciti ali ok...

Ovo zelim da podelim sa vama  iz razloga sto bi mi mnogo znacila bilo koja sugestija, savet, misljenje itd... Nikakvu finansijsku satisfakciju nemam (niti zelim) od ovoga, ovo je moj hobi i sve radim iz ljubavi prema linuxu i linux zajednici uopste, ne samo arch smile

ALOBE download:
https://sourceforge.net/projects/alobea … editionv1/

Login in:
user: oldboy
pass: 123
Nakon logovanja ukucati startx za ulaz u graficko okruzenje. Na desktopu se nalazi folder sa uputstvom i mojom instalacionom skriptom.

Poslednja promena oldboy (08.12.2014 01.56.37)

Odjavljen

#2 08.12.2014 18.28.18

branko
Administrator
Iz: Niš
Registrovan: 11.04.2013

Odgovor: ALOBE - Arch Linux Oldboy Edition

Svaka cast! Upravo dw-ujem. Javljam kada isprobam.

Neo: "You ever have that feeling where you're not sure if you're awake or still dreaming?"

Odjavljen

#3 08.12.2014 19.16.32

branko
Administrator
Iz: Niš
Registrovan: 11.04.2013

Proslo je sve nice and easy. smile  Mozda ce ti znaciti nesto sto bih ja voleo ili sto bih promenio.
1. Stavio bih passwordless login i odmah kao root (ionako je root passwordless)
2. Instruction and installacion folder bih reimenovao u duhu  *nix OS-a, nesto tipa Instruction_and_installation
3. Obrisao bih na kraju installacije ovaj gore pomenuti folder
4. Ima jos mesta za automatizaciju, npr installacija gruba, exit, umount itd...

U svakom slucaju za svaku pohvalu. Pri cemu moram da se ogradim da nemam prestavu koliko je ustvari sam postupak pravljena ovakvog ISO komplikovan. Verujem da je zesca koska. Interesovao sam se ranije da i ja nesto probam slicno preko SUSE Studio. Ali je sve na tome i ostalo. sad

Poslednja promena branko (08.12.2014 19.20.58)

Neo: "You ever have that feeling where you're not sure if you're awake or still dreaming?"

Odjavljen

#4 09.12.2014 03.06.00

oldboy
Član

Hvala puno. Izvrsicu neke izmene uskoro, u pravu si...ima tu jos dosta za uraditi... Sto se tice samog archiso nije uopste tesko, cak sam napravio i svoju skriptu koja mi dosta automatizuje i olaksava posao. Na zalost nisam koder tako da svaka moja skripta je najprostaija koja moze da se uradi ali ok, ucim, imam vremena, pa tek mi je 36 smile

Ako nadjem vremena, uskoro kacim verziju 2. Trenutno sam zauzet pravljenjem moje licne verzije a posle cu da uradim video.

Odjavljen

#5 28.02.2015 09.07.58

pribon
Član
Registrovan: 25.04.2013

Zahvaljajuci vasem video tutorijalu uspeo sam da instalram Arch linux sa jednom malom izmenom. A razlika se odnosi na prosirenju paketa:

$ sudo  pacman -S net-tools networkmanager network-manager-applet wireless_tools wpa_supplicant wpa_actiond dialog xorg-server xf86-input-mouse xf86-input-keyboard xf86-video-vesa  xf86-input-synaptics dbus xorg-xinit xorg-server-utils xorg-twm xorg-xclock xterm mesa xf86-video -ati alsa-firmware alsa-lib alsa-plugins alsa-utils pulseaudio pulseaudio-alsa libcanberra libcanberra-pulse kdebase-workspace kdebase-konsole kdeplasma-applets-plasma-nm kdebase-dolphin kdeutils-ark kdemult imedia-kmix kdemultimedia-mplayerthumbs zip unzip unrar gconf gtk2 firewalld

$ sudo pacman -S oxygen-gtk2 oxygen-gtk3

Odjavljen

#6 28.02.2015 13.35.46

ZoLA
Moderator
Iz: Cacak
Registrovan: 07.04.2014
Website

btw.. @oldboy mogao bih u python-u da odradim instalaciju, kada ugrabim slobodnog vremena.

Odjavljen

#7 29.03.2015 23.04.41

oldboy
Član

Nazalost, pre jedno dva meseca kada sam se vratio za Bogotu opljackan mi je ranac sa laptopom na kom je bio Arch. Sada sam trenutno na MacBook Air i zato nisam aktivan u poslednje vreme. Radim u Virtualboxu, ali na zalost to nije to. Dok ne kupim jos jedan laptop necu nista moci nista da radim po pitanju moje verzije niti po pitanju eventualnog update. Imam dosta ideja, uradio sam skripte za menjanje tema i jos gomilu stvari ali sve je to u Virtualboxu kako sam vec naveo. Takodje imam u planu da okacim uputstva kako se koristi archiso, kako se koriste bash komande i kako praviti skripte u bashu ali za sada nista od toga, na zalost.

Videcu kako ce mi proci u Virtualboxu izrada nove verzije ALOBE pa ako sve bude ok, kacim to uskoro.

Odjavljen

#8 30.03.2015 14.03.35

pribon
Član
Registrovan: 25.04.2013

Ziv ti nama bio! Bice mi drago da vidim te tvoje nove skripte i  naucim, jos,  stvari iz oblasti Archa.

Odjavljen

#9 11.04.2015 20.16.41

oldboy
Član

Pozdrav svima, pazario sam nov laptop (Asus Zenbook UX303LA) , dosta jaci i bolji nego sto sam imao ranije tako da sam spreman da nastavim sa svojim radom. Upravo sam postavio najnoviju verziju. Promene su sledece:

- Sam iso fajl sada tezi oko 1.2 gb jer sam stavio dosta aplikacija. Imate po difoltu libreoffice, google chrome, kdenlive, skype, transmission, virtualbox, vlc, firefox, subdownloader....
- Sadrzi skripte za menjanje tema (3 teme), skripta za reflector (tek kada sam uradio verziju video sam da treba malo da se doradi sama skripta u polju gde se bira zemlja)
- U bashrc kao i prosli put su alias za update i install
- Nema lozinke za log, user je alobe
- U uputstva sam stavio kako da se instalira na UEFI sistem ili na obican. Nisam siguran da li ovaj nacin za UEFI je ispravan. U virtualboxu mi nesto zeza, dok sam na moj sistem instalirao bez problema koristeci isti postupak opisan u UEFI instalaciji.
- Kombinacija ctrl + alt + T otvara drop down terminal

Na zalost ne  mogu da uradim sad ni jedan video, mozda u sledecih par dana.

Pozdrav

Poslednja promena oldboy (11.04.2015 21.20.10)

Odjavljen

#10 26.02.2017 06.33.31

oldboy
Član

Cao svima. Dugo me nije bilo ali evo posle skoro dve godine nova verzija. Ovog puta je ovo stvarno nova, nema nista slicno sa predhodnim. U pitanju je i3 wm, potpuno novi installer, bez nepotrebnih aplikacija. Samo ono najosnovnije. Bukvalno sam napravio repliku onoga sto imam na svom kompu. (vizuelno). Probajte, nadam se da ce vam se svideti.

Vide informacija:

https://sourceforge.net/projects/alobea … rce=navbar

Pozdrav!

Odjavljen

#11 03.03.2017 20.09.41

bad63r_arch
Moderator
Iz: Novi Sad
Registrovan: 04.05.2014

Baci neki screenshot big_smile

The quieter you become the more you are able to hear.

Odjavljen

#12 05.03.2017 00.55.56

oldboy
Član

Odjavljen

Podnožje foruma

Pokreće me FluxBB